Zahraniční aktuality CMTF

Nejsou k dispozici žádné zprávy.

Aktuality ze zahraničního oddělení rektorátu

Sotva jsme se rozloučili se zahraničními studenty ze zimního semestru a už jsme na Orientačním týdnu v prostorách Přírodovědecké fakulty vítali s více než sto dvaceti novými studenty z celého světa, kteří na naší univerzitě stráví následujících pět měsíců.

Týdenní program jsme v pondělí 3. února zahájili představením nejen Univerzity Palackého v Olomouci a jejích součástí, ale také našeho UNESCO města a Česka jako kulturně a historicky bohaté země. Na programu byly prezentace od Akademik Sport Centra, Welcome Office UP, ESN UP Olomouc, Udržitelné univerzity ši Správy kolejí a menz.

Chybět nesměla ani přednáška na téma české kultury a historie vedená vedoucí Oddělení pro partnerství, Mgr. Terezou Kalouskovou. Své (nově) nabité znalosti se studenti mohli otestovat během kvízů a tři nejlepší vyhrát malou pozornost. 

Úterní, středeční a čtvrteční program byl pak tematicky mírnější, ovšem obsahově stále nabitý. Studenti, kteří se k nám sjeli ze čtyř kontinentů, dostali během těchto dní možnost naučit se základy českého jazyka a poslechnout si praktické informace týkající se nejen jejich studia na UP, ale i mimouniverzitního života v Olomouci.

Program Orientačního týdne završilo setkání s Policií ČR, při němž se studenti dozvěděli praktické informace týkající se českých zákonů či jejich práv a povinností v naší zemi. 

Jako každý semestr, i nyní byli studentští dobrovolníci z ESN UP Olomouc naší velkou pomocí, kteří své nové "spolužáky" provedli po univerzitních zařízeních a dalších praktických místech v Olomouci

Děkujeme všem přednášejícím a pomocníkům za další úspěšný Orientační týden a všem studentům přejeme co nejvíce příjemných a obohacujících zážitků a nově navázaných přátelství.

Bilaterální spolupráce: stipendia Polsko

Studenti BSP, MSP a DSP a akademičtí pracovníci se mohou zúčastnit studijních a výzkumných pobytů v Polsku. Studenti mohou vyjet na min. 2 měsíce a max. celý akademický rok, akademici až na 7 měsíců. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 16. února.

 

Bilaterální spolupráce: stipendia Slovensko

Studenti MSP a DSP a VŠ pedagogové z ČR mají k dispozici po pěti stipendijních místech na Slovensku. Studenti mohou vyjet na min. 3 měsíce a max. celý akademický rok, pedagogové na max. 2 týdny přednáškového nebo výzkumného pobytu. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 16. února.

 

Rakousko, AKTION – pobyty v zimním semestru 2025/2026

AKTION Česká republika – Rakousko nabízí studentům MSP a DSP a VŠ učitelům financování pobytů v Rakousku v zimním semestru 2025/2026. Pobyty VŠ učitelů trvají od 1 do 3 měsíců, pobyty studentů mohou být až v délce jednoho semestru. Stipendium dosahuje 1300 EUR měsíčně. Žádost se podává online přes portál grants.at, další informace jsou k dispozici na stránkách programu AKTION. Termín pro podání přihlášek: 15. března.

 

Bilaterální spolupráce: stipendia Ukrajina

V návaznosti na „Dohodu mezi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstvem školství a vědy Ukrajiny o spolupráci v oblasti školství a vědy“, která byla podepsána v Praze 22. 11. 2022, jsou ČR poskytována stipendia k absolvování celého VŠ studia v BSP, MSP nebo DSP na jedné z ukrajinských univerzit. Pokyny pro přihlášení najdete v detailu nabídky. Žádosti přijímá MŠMT přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 15. března.

 

Výběrová řízení: lektoři českého jazyka a literatury v zahraničí

MŠMT ČR ve spolupráci s DZS vypisuje výběrové řízení na obsazení míst lektorů českého jazyka a literatury na lektorátech v Bosně (Sarajevo), Francii (Nîmes), Polsku (Poznaň nebo Krakov), Srbsku (Bělehrad) a na Tchaj-wanu (Tchaj-pej). Podrobnosti o podmínkách výběrových řízení do jednotlivých destinací a požadavcích kladených na uchazeče najdete na stránkách DZS. Termín pro podání přihlášek: 10. února.

 

Německo, BTHA – letní školy a jazykové kurzy v Bavorsku

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) nabízí stipendia na letní školy a jazykové kurzy v Bavorsku. Ucházet se mohou studenti, doktorandi, vyučující a vědečtí pracovníci z veřejných VŠ v ČR. Přihlášky se podávají přímo přes web BTHA. Bližší informace naleznete na stránkách BTHA. Termín pro podání přihlášek: 26. března.

 

Výzkumné stáže: Wirthův institut pro rakouská a středoevropská studia (Univerzita v Albertě, Kanada)

University of Alberta v Edmontonu nabízí doktorandům z ČR stipendium Czech Doctoral Research Fellowship k realizaci výzkumných pobytů na Wirthově institutu pro rakouská a středoevropská studia. Stipendia jsou poskytována studentům humanitních, společenskovědních a uměleckých oborů na podporu výzkumné činnosti vedoucí k úspěšné obhajobě jejich disertace. Příjemcem žádostí je University of Alberta (rawright@ualberta.ca). Bližší informace naleznete na webu MŠMT. Termín pro podání přihlášek: 1. dubna.

 

Japonsko – National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS)

National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS) je instituce sídlící v Tokiu, která se zabývá vzděláváním profesionálů a budoucích lídrů v oblasti veřejné politiky. Aktuální probíhá příjem přihlášek do studijního programu Public Finance a programu Economics, Planning and Public Policy (EPP). Úspěšní žadatelé zahájí studium v říjnu 2025. Nejlepší uchazeči získají stipendium, které pokrývá celé studium. Žádosti se podávají přes online formulář. Příjem žádostí do programu Public Finance probíhá do 14. února a do programu EPP do 21. února.

 

Rumunsko – Mezinárodní studentský týden v Temešváru (ISWinT)

Mezinárodní studentský týden v Temešváru (ISWinT) je vzdělávací interkulturní festival, který pořádá Liga studentů Fakulty automatizace a počítačů s podporou Polytechnické univerzity v Temešváru. Festival se koná v termínu 29. 7. až 9. 8. 2025 a je určen mezinárodním studentům od 18 do 30 let. V rámci festivalu budou mít studenti příležitost zapojit se do diskusí o důležitých celosvětových tématech, poznat jinou kulturu a rumunský životní styl. Registrace probíhá online na webu iswint.ro.

 

Maďarsko – Letní škola evropských studií

Studenti z ČR mají možnost získat plné stipendium pro účast na letní škole evropských studií, která proběhne prezenčně 6. až 19. 7. 2025 v maďarské Pécsi. Letní škola je příležitostí strávit dva týdny léta na univerzitě v Pécsi, získat mezinárodní zkušenosti a zároveň kredity. Více informací naleznete v letáku akce. Uzávěrka přihlášek: 1. dubna 2025.

 

Konference: Mezinárodní panel lékařské lingvistiky na Semmelweisově univerzitě v Budapešti

23. a 24. května proběhne na Semmelweisově univerzitě v Budapešti setkání vědců a lektorů z oboru lékařské lingvistiky na konferenci Semmelweis Medical Linguistics Conference (SMLC2025) s podtitulem „Inclusivity and Diversity in Healthcare Communication Research“. Více informací k programu konference a pozvaným panelistům najdete na webu akce. Registrace příspěvků: 10. února.

Zdroj: www.dzs.cz

Velvyslanectví ČR v Helsinkách bude přijímat stážistu/stážistku pro období 1. července - 19. prosince 2025.

Náplň stáže:

  • provádění systematických rešerší a zpracování souhrnů v politické a ekonomické oblasti
  • analýza politického a ekonomického zpravodajství, operativních i strategických dokumentů, vč. zpracování jejich shrnutí a podkladů pro potřeby velvyslanectví a MZV
  • účast na jednáních, konferencích, seminářích a dalších akcích, vč. samostatného pořizování zápisů z těchto akcí
  • podíl na přípravě a realizaci aktivit ekonomické diplomacie, podpora českého exportu
  • podíl na výkonu stykové agendy
  • administrativní a logistická podpora aktivit velvyslanectví
  • plnění veškerých dalších uložených úkolů z oblasti agend velvyslanectví

Požadavky na uchazeče:

  • nezbytná znalost angličtiny alespoň na úrovni C1 (podmínka), znalost finštiny vítána (není podmínkou)
  • schopnost samostatného, včasného, přesného, systematického a kreativního plnění zadaných úkolů
  • analytické schopnosti
  • základní orientace v zahraniční politice s důrazem na region severní Evropy, EU, bezpečnost a ekonomické aspekty
  • časová flexibilita
  • dobrá znalost práce s kancelářskými aplikacemi (Microsoft) a schopnost provádění kvalitních hloubkových rešerší na internetu

Další požadavky a podmínky stáže naleznete v přiloženém dokumentu.

Zájemci, nechť zašlou strukturovaný životopis, motivační dopis v anglickém jazyce (max. 1 normostrana) a případně písemné doporučení ze strany fakulty na adresu Helsinki@mzv.gov.cz.

V rámci výběrového procesu obvykle probíhá on-line pohovor a následně kandidát může být pověřen zpracováním písemného úkolu (typu rešerše, shrnutí dokumentu v angličtině, návrhu projektu apod.).

Vybraný uchazeč může požádat o finanční podporu v rámci programu Erasmus+ ve výši 810 EUR/měsíc (z programu Erasmu+ lze hradit maximálně 3 měsíce pobytu).

Akademie věd České republiky ve spolupráci s Japan Society for the Promotion of Sciences vyhlašuje výběrové řízení na stipendia v rámci programu JSPS Postdoctoral Fellowship for Oversear Researchers pro rok 2025.

Zájemci moou žádat o pobyty na japonských pracovištích v délce 12-24 měsíců s nástupem nejpozději 30. listopadu 2025 

Termín uzávěrky pro podání žádosti je 28. dubna 2025.

Povinné přílohy k žádosti jsou:

  • diplom o udělení Ph.D.
  • dopis z přijímacího pracoviště/pozvání
  • doporučení (Letter of Recommendation from current or previous supervisor).

Všechny dokumenty musejí být v angličtině či japonštině. Výsledky výběrového řízení budou k dispozici na přelomu června/července 2025.

Veškerou dokumentaci včetně dalších informací o programu naleznete na webových stránkách Akademie věd České republiky. Oficiální znění 

V případě dotazů kontaktujte RNDr. Zdeňka Kresla, zástupce ředitelky Odboru mezinárodní spolupráce Kanceláře AV ČR, na e-mailové adrese kresl@kav.cas.cz.

Zdroj: prof. RNDr. David Honrys, Ph.D., předseda Rady pro zahraniční styky AV ČR

University of Nebraska-Lincoln nabízí plně financované stipendium Paula Robitscheka pro české studenty na akademický rok 2025/2026.

Robitschekovo stipendium je nabízeno již více než 20 let a může se pochlubit nemalou a stále se rozrůstající skupinou absolventů čítající téměř 100 členů. Přečtěte si více o Paulu Robitschkovi a jeho odkazu v přiloženém letáku.

Požadavky na uchazeče

  • způsobilost k získání víza J-1
  • skvělé studijní výsledky
  • zkušenosti s vedením týmu
  • splnění jazykových požadavků

Žadatelé musejí do 1. března na adresu studentexchange@unl.edu zaslat:

Finalisté budou pozváni k virtuálnímu pohovoru přes Zoom s výběrovou komisí v druhé polovině března.

Podrobné informace naleznete v přiloženém letáku níže a na webových stránkách Robitschekova stipendia.

Na konci listopadu 2024 jsem si připomněli již sedmé výročí úmrtí pana Charlese Merrilla. Stalo se již novou tradicí, že v tomto čase vyhlašujeme další ročník Merrillova programu, který nabízí studentům UP jedinečnou příležitost semestrálního studia na partnerských školách v rámci předjednaných  podmínek – prominuté školné a výrazný příspěvek na životní náklady od UP.

Láká vás studium v USA? Chcete tam jeden semestr studovat? Přihlaste se do výběrového řízení na semestrální studijní pobyt na partnerské instituci v rámci studijního programu UP založeného před více než třiceti lety americkým filantropem a přítelem University Palackého panem Charlesem Merrillem.

V akademickém roce 2025/2026 máte (s výjimkou studentů lékařské fakulty) šanci studovat na těchto školách:

  • Moravian University, Bethlehem, Pennsylvania (pro Bc. a Mgr. studenty)
  • Coe College, Cedar Rapids, Iowa (pro Bc. a Mgr. studenty)

Termín pro odevzdání přihlášky včetně příloh je pátek 14.02.2025 (včetně). Podrobné informace naleznete na stránkách Oddělení pro mobility RUP. Přečtěte si také zážitky studentů, kteří se Merrillova programu zúčastnili před vámi.

Pro doplňující informace můžete kontaktovat OM RUP (zuzana.hamdanieh@upol.cz).

V rozhovoru pro Žurnál UP si přečtěte, jak si svůj pobyt v USA užila nejčerstvější absolventka Merillova programu Lucie Brožová.

University of Jaén, Španělsko, pořádá čtvrtý ročník kurzu Language Test Design and Validation, který je naplánován v termínu 16. - 27. června 2025.

Tento kurz je první svého druhu ve Španělsku a jeden z mála dostupných v Evropě, navržený tak, aby vyhovoval potřebám profesionálů v různých oblastech jazykového testování.

Prostřednictvím kombinace teoretických a praktických lekcí mají účastníci možnost:

  • Naučit se klíčové principy pro navrhování efektivních jazykových testů
  • Získají nástroje pro procesy statistické validace
  • Vyměnit si zkušenosti a praktické poznatky s odborníky a kolegy v oboru

Kurz bude probíhat v anglickém jazyce.

Účastnický poplatek je 250 EUR.

Mezní termín pro registraci do kurzu je 2. června 2025.

Další podrobnosti o programu, termínech a registraci naleznete na webových stránkách univerzity a v přiloženém dokumentu ZDE.

ICES University přichází s pozvánkou na svoji French Summer Academy, která nabízí komplexní studijní balíček pro studium francouzského jazyka, kultury a historie. Zájemci si mohou vybrat jeden ze dvou formátů:

  • 3 týdny: 7. - 25. července 2025
  • 4 týdny: 30. června - 25. července 2025

Kurzy jsou určené pro začátečníky i pokročilé a účastníci budou mít možnost zlepšit se v 6 hlavních dovednostech: ústní projev a porozumění, písemné a čtenářské dovednosti a ústní/písemná interakce.

Během těchto týdnů se účastníci mohou těšit také na objevování historie a kultury regionu Napoleon díky hned několika aktivitám:

  • Prohlídka La Roche-sur-Yon
  • Ochutnávka francouzské gastronomie (kuchařský workshop)
  • Návštěva historického zábavního parku „Puy du Fou“ či přímořského letoviska Les Sables d’Olonne

Registrace bude otevřena od 10. března. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2025

ICES University navíc nabízí dvěma studentům Univerzity Palackého v Olomouci 50% slevu na účastnický poplatek. Neváhejte tedy a přihlaste se co nejdříve!

Poplatky Summer Academy

 

Plná cena

50% sleva

3 týdny

1 990 €

995 €

4 týdny

2 590 €

1295 €

Své dotazy můžete směřovat na e-mailovou adresu international@ices.fr. Další informace o letní škole jsou dále k dispozici na webových stránkách ICES University.

Zahraniční oddělení Ekonomické univerzity v Bratislavě nabízí možnost praktické stáže v rozsahu 4 - 6 měsíců se začátkem v akademickém roce 2024/2025 nebo 2025/2026.

Náplň pracovní stáže

  • komunikace se zahraničními studenty a partnerskými institucemi
  • podílení na organizaci akcí pro zahraniční studenty (Welcome Week, International Study Abroad Fair etc.)
  • správa sociálních sítí a tvorba obsahu
  • další administrativní úkoly

Požadavky na uchazeče

  • znalost anglického jazyka na úrovni min. B2
  • zkušenost s prací se sociálními médii
  • znalost na počítači
  • zkušenost v oblasti mezinárodních vztahů výhodou

Vybraný uchazeč může požádat o finanční podporu programu Erasmus+ ve výši 750 EUR/měsíc na 3 měsíce.

V případě zájmu zašlete životopis v anglickém jazyce na adresu internship@euba.sk.

Podrobné informace naleznete v přiložených letácích níže.

Webinář programu AKTION pro zájmce o stipendia do Rakouska

Pro zájemnce, kteří zvažují stipendijní pobyt v Rakousku, chystá kancelář programu AKTION ČR–Rakousko webinář, který se bude konat 21. ledna od 14 do 15 hod. online na platformě MS Teams. Účastníci se dozví, jak podat žádost o stipendium a jaké podmínky platí pro udělení stipendia. Webinář je určen pro studenty MSP a DSP, pro akademiky veřejných VŠ a zaměstnance zahraničních oddělení. Více informací a odkaz na registraci najdete na stránce události. Termín pro podání žádosti je 15. března (pro pobyty s realizací od ZS 2025/2026).

 

Francie, Barrande – pobyty pro studenty DSP

Stipendijní program Barrande spouští šestou výzvu pro podávání žádostí studentů DSP o výzkumný pobyt ve Francii pod vedením francouzského školitele, a to buď ve formě stáže v délce 1 až 3 měsíce, nebo doktorského studia pod dvojím vedením, tzv. cotutelle. Zájemci o financování výjezdu do Francie podávají přihlášku do stipendijního programu přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 26. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: stipendia Řecko

Řecko přijme 6 akademických pracovníků českých VŠ na studijní a pracovní pobyty v délce max. 1 týden. Výše stipendia pro účastníka pobytu je 110 EUR měsíčně. Pobyt se musí uskutečnit během kalendářního roku 2025. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Od hostitelské instituce následně musí získat akceptační dopis. Termín pro podání přihlášek: 10. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: letní kurzy Polsko

Polská agentura NAWA nabízí studentům polonistiky a středoevropských studií bezplatnou účast na letním jazykovém kurzu polštiny. Účastníky mohou být i akademičtí pracovníci, přednostně polonisté. Česká republika má k dispozici 15 míst. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 30. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: letní kurzy Albánie

Letní škola albánského jazyka se koná v září, ČR vysílá dva uchazeče. Délka kurzu je do 1 měsíce. Vybraní uchazeči obdrží informace od organizátora v průběhu srpna. Podrobnosti najdete v detailu nabídky. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 31. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: stipendia Albánie

Studenti BSP, MSP a DSP a VŠ pedagogové se mohou hlásit na stipendijní pobyty v Albánii. Pro studenty BSP, MSP a DSP nabízí semestrální pobyty v délce až 9 měsíců. Měsíční výše stipendia činí 12 000 Kč pro studenty BSP a MSP, resp. 13 000 Kč pro doktorandy. Dále přijme VŠ pedagogy na studijní přednáškové pobyty v maximální délce 1 měsíc. Měsíční výše stipendia činí 13 000 Kč. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 31. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: letní kurzy Bulharsko

Bulharsko každoročně nabízí českým VŠ 8 míst na letních jazykových kurzech. Organizátor poskytuje účastníkům ubytování, stravování, ale také výdaje na exkurze a poznávání města. Letní jazykový kurz v Bulharsku se pravidelně koná na univerzitách v Sofii a Velikém Tarnovo během července. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 31. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: stipendia Bulharsko

Studenti BSP, MSP a DSP a VŠ pedagogové se mohou hlásit na stipendijní pobyty v Bulharsku. Studenti mohou vyjet až na dva semestry, pedagogové až na 3 měsíce. Měsíční výše stipendia činí 12 000 Kč pro studenty BSP a MSP, resp. 13 000 Kč pro doktorandy. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 31. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: letní kurzy Rumunsko

Až čtyři místa na letních jazykových školách v Rumunsku mohou obsadit studenti a učitelé VŠ. Kurzy jsou obvykle pořádané univerzitami ve městech Krajova, Konstanca, Jasy a Temešvár. Pobyt trvá do 1 měsíce. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 31. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: stipendia Rumunsko

Rumunsko přijme nejméně tři studenty BSP, MSP a DSP na pobyty v délce od 2 do 9 měsíců. Měsíční výše stipendia činí 12 000 Kč pro studenty BSP a MSP, resp. 13 000 Kč pro doktorandy. Dále přijme VŠ pedagogy na studijní přednáškové pobyty v maximální délce 1 měsíc. Měsíční výše stipendia činí 13 000 Kč. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 31. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: stipendia Sev. Makedonie

Studenti BSP, MSP a DSP a VŠ pedagogové se mohou hlásit na stipendijní pobyty v Severní Makedonii. Studenti mohou vyjet minimálně na 2 měsíce, pedagogové na max. 10 dnů. Detaily nabídek s popisem podmínek účasti ve výběrovém řízení naleznete ve vyhledávači stipendií. Přihlášky se podávají přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 31. ledna.

 

Bilaterální spolupráce: stipendia Slovensko

Studenti MSP a DSP a VŠ pedagogové z ČR mají k dispozici po pěti stipendijních místech na Slovensku. Studenti mohou vyjet na min. 3 měsíce a max. celý akademický rok, pedagogové na max. 2 týdny přednáškového nebo výzkumného pobytu. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 16. února.

 

Bilaterální spolupráce: stipendia Polsko

Studenti BSP, MSP a DSP a akademičtí pracovníci se mohou zúčastnit studijních a výzkumných pobytů v Polsku. Studenti mohou vyjet na min. 2 měsíce a max. celý akademický rok, akademici až na 7 měsíců. Zájemci z českých VŠ podávají přihlášku své národní agentuře přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání přihlášek: 16. února.

 

Postgraduální studium se stipendiem na College of Europe

Vysoká škola College of Europe vypisuje přijímací řízení ke studiu pro akademický rok 2025/2026. College of Europe nabízí postgraduální studium zaměřené na problematiku Evropské unie a evropské integrace. Díky stipendijnímu programu, který připravilo MŠMT, je možné získat stipendium ve výši 29 000 EUR pro studium v kampusu v Bruggách (Belgie) a Natolinu (Polsko) a 27.000 EUR pro studium v Tiraně (Albánie). Uchazeči musí být nejdříve přijati ke studiu. Až poté se žádá o stipendium (bude administrováno na jaře 2025). Přihlášky se podávají online. Termín pro podání přihlášek: 15. ledna.

 

Německo – stipendia Česko - německého fondu budoucnosti

Česko -německý fond budoucnosti nabízí stipendia pro studenty BSP, MSP a DSP na vysokých školách v SRN dle vlastního výběru. Ucházet se mohou studenti humanitních a společenskovědních oborů (historie, polito - logie, sociální vědy, právo, ekonomie, jazyko - věda, literární věda, kulturní studia, filosofie atd.), kteří se věnují česko -německým téma - tům . Pobyty mohou trvat 1 až 2 semestry. Podrobné informace na stránkách ČNFB . Žádosti o stipendium se podávají elektronicky přes online portál ČNFB . Termín pro podání přihlášek: 31. ledna.

 

Japonsko – National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS)

National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS) je instituce sídlící v Tokiu, která se zabývá vzděláváním profesionálů a budoucích lídrů v oblasti veřejné politiky. Aktuální probíhá příjem přihlášek do studij - ního programu Public Finance a programu Economics, Planning and Public Policy (EPP) . Úspěšní žadatelé zahájí studium v říjnu 2025. Nejlepší uchazeči získají stipendium, které pokrývá celé studium. Žádosti se pod ávají přes online formulář. Příjem žádostí do program u Public Finance probíhá do 14. února a do programu EPP 21. února.

Zdroj: dzs.cz

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies a případné další síťové identifikátory, které mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky). My a někteří poskytovatelé námi využívaných služeb, máme k těmto údajům ve Vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Tyto údaje nám pomáhají provozovat a zlepšovat naše služby. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas. Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat (odkaz najdete v patě stránek).

(Technické cookies nezbytné pro fungování stránek. Neobsahují žádné identifikační údaje.)
(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)