Chcete rozvinout svůj lidský potenciál? Přihlaste se na kurz autogenního tréninku s prof. Haštem

Pátek 18. červen 2021, 8:51
  • Pracujete jako lékař, psycholog, terapeut, sociální pracovník či sociální pedagog?
  • Máte zvládnutou základní úroveň autogenního tréninku podle Schultze a chcete si rozšířit znalosti?

Cyrilometodějská teologická fakulta vám nabízí akreditovaný kurz s názvem Autogenní trénink II. Povede jej psychiatr a psychoterapeut prof. Jozef Hašto.

Účastníci se seznámí s praktickými metodickými postupy a s definicí vyššího stupně autogenního tréninku. Předpokladem je předcházející účast na kurzu základního stupně autogenního tréninku.

Akce se uskuteční 25.–26. června 2021 v budově teologické fakulty v Univerzitní ulici 22.

Seminář je určen odborníkům se zájmem o cvičení se sebepoznávacím potenciálem. Metoda je využitelná u klientů s psychosomatickými poruchami i u zdravých osob jako prevence a k rozvíjení jejich lidského potenciálu.

„Vyšší stupeň autogenního tréninku je zaměřený na imaginačně-meditační cvičení, která mají ozdravný a sebepoznávací potenciál ve smyslu rozšiřování a prohlubování vědomí. V prohloubeném uvolnění navozeném autogenním tréninkem se účastníci učí otevírat spontánním meditacím, které mají často formu obrazových imaginací, a tak získávají přímý hlubší kontakt se svým vnitřním světem,“ přibližuje obsah kurzu organizátorka Edita Lukášová.

Absolvent semináře se bude orientovat v základech využití autogenního tréninku k rozvoji své meditační a imaginační schopnosti. Rozvine sebereflexi, introspekci, prohloubí

sebepoznávání a mentální kapacitu potřebnou pro práci v pomáhajících profesích.

Na akreditovaný kurz je možné se přihlásit online:

Účastnický poplatek činí 2 900 Kč.

Akreditace: Česká lékařská komora, Asociace klinických psychologů, Česká asociace sester

Program:

• pátek 25. června 2021 (17:00–20:15)

Seznámení s teoretickými východisky a definicí vyššího stupně autogenního tréninku,

s metodickými postupy a empirickými nálezy.

• sobota 26. června 2021 (9:00–16:45)

Shrnutí hlavních teoretických aspektů, metodických postupů a empirických nálezů, na které naváže praktické cvičení spojené s následným sdílením zážitků a zkušeností ve skupině. Cvičení se zaměří na volné i tematické imaginace. V průběhu semináře bude prostor pro diskuzi účastníků a řešení problémů při provádění metody.

O lektorovi:

prof. MUDr. Jozef Hašto, Ph.D.

• psychiatr a psychoterapeut s dlouholetou praxí
  • působí v psychiatrické a psychoterapeutické ambulanci Pro mente sana v Bratislavě
  • vzdělán v několika psychoterapeutických metodách (např. v psychodynamické psychoterapii, katatymně imaginativní psychoterapii, supervizi formou balintovských skupin, hypnóze a autogenním tréninku, Rogersovské psychoterapii aj.)
  • působí jako školitel a cvičný terapeut
  • držitel řady ocenění (např. ceny Ligy za duševní zdraví SR za dlouhodobý přínos pro duševní zdraví, Osobnost roku 2000 v oblasti duševního zdraví, Čestné členství v České psychiatrické společnosti J.E.P. za přínos pro českou psychiatrii)
  • autor knih Vzťahová väzba, Autogénny tréning nebo Posttraumatická stresová porucha
  • věnuje se zkoumání psychické traumatizace v dětství a vztahové vazby v dospělosti jako determinant zdraví