Přihlaste se do kurzu - Já jsem dobrý pastýř

Pondělí 30. srpen 2021, 8:51
  • Studujete Katolickou teologii, Učitelství náboženství nebo Sociální pedagogiku?
  • Pracujete jako kněz, katecheta, učitel?
  • Chcete se seznámit s modelem náboženské výchovy podle pedagogiky Marie Montessori?

Cyrilometodějská teologická fakulta UP nabízí zájemcům kurz s názvem Já jsem dobrý pastýř. Jednotlivá setkání budou kombinací přednášek, prezentací katechezí a práce ve skupinách. Účastníci budou do programu uvedeni z pohledu teologie a pedagogiky M. Montessori. Kurz se uskuteční v budově CMTF UP v Univerzitní ulici 22.

Absolvent kurzu se seznámí s teologickou a pedagogickou koncepcí Katecheze Dobrého pastýře. Získá přehled o specifických pomůckách používaných při Katechezi Dobrého pastýře a naučí se, jak s nimi pracovat.

Přihlášky do kurzu fakulta přijímá do 22. září 2021 zde:

Účastnický poplatek:

1 550 Kč.

Termíny:

25. 9. 2021, 27. 11. 2021, 8. 1. 2022, 22. 1. 2022

Zaměření kurzu:

Kurz představuje koncept, principy, metodické postupy a materiály pětiletého programu pro výuku náboženství dětí. Autorkou programu je italská teoložka Sofia Cavalletti, která napsala sérii metodických příruček a pracovních knih s názvem Io sono il Buon Pastore na základě svých zkušeností s katechezí dětí.

„Kurz představí českou verzi tohoto programu a zejména jeho využití při výuce náboženství ve škole, uspořádání základních témat pro porozumění křesťanské víře, způsob jejich podání dětem a vhodné didaktické materiály – sérii pracovních listů, schémat i trojrozměrných pomůcek,“ přibližuje obsah kurzu jeho lektorka dr. Marcela Roubalová Fojtíková.

Program:

• prezentovaná témata: Mše svatá, Biblický zeměpis, Advent a Vánoce, Podobenství o Božím království a Ježíš, Dobrý pastýř, Velikonoční události, Svátost křtu, Seslání Ducha svatého
  • ucelená koncepce přípravy dětí k 1. svatému přijímání
  • reflexe zkušeností účastníků s katechezí u dětí
  • příprava vlastního scénáře pro vedení setkání

Kurz je určen:

studentům bakalářských, magisterských či doktorských studijních programů Katolické teologie, Náboženství se zaměřením na vzdělávání, Učitelství náboženství, Sociální pedagogika a dalším zájemcům z řad kněží, katechetů, učitelů náboženství a dalších pedagogů.

Lektorský tým:

Lektor: Mgr. Marcela Roubalová Fojtíková, Ph.D., ThLic. Mgr. Ing. Marie Zimmermannová, Th.D.

Bližší informace:

Mgr. Edita Lukášová