Studenti CMTF UP přednášeli na „zdrávce“

Neděle 6. únor 2022, 10:51

Představit teologickou fakultu a program Sociální pedagogika maturantům na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické E. Pöttinga byli na začátku února naši studenti – Marie Dokoupilová, Barbora Juřičková a Jan Šmída. Se středoškoláky ze 4.A a 4.B strávili celou vyučovací hodinu. Čtvrťáci se nejvíce zajímali o odborné praxe a testy studijních předpokladů.

„V první části přednášky jsme zhruba 25 studentům představili univerzitu, fakultu a samozřejmě také náš obor, včetně informací o praxích, přijímačkách či životě na vysoké škole. Druhou část hodiny jsme věnovali přátelskému a pohodovému povídání: studenti se nás ptali na vše, co je o fakultě a o našem programu zajímalo,“ uvedl Jan Šmída.

„Naši přednášku si vyslechla také výchovná poradkyně střední školy, která nás pozvala i na příští rok, byla s naší návštěvou a výstupem spokojená,“ řekla Marie Dokoupilová.

Podobnou propagační přednášku si studenti teologické fakulty rádi zopakují. Pochvalovali si zájem středoškoláků i přátelskou atmosféru ve třídách. „Po přednášce za námi ještě jedna slečna přišla, aby nám řekla, že po maturitě už chtěla začít pracovat, ale že ji náš obor tak zaujal, že si to rozmyslela a chystá se podat přihlášku,“ dodal Šmída.

Více informací o studijním programu: https://www.socialnipedagog.cz

Připravili: Lenka Peřinová, Marie Dokoupilová a Jan Šmída