Teologická fakulta pořádá sbírku pro uprchlíky a pro obyvatele i armádu na Ukrajině

Středa 2. březen 2022, 10:51

Cyrilometodějská teologická fakulta UP vyhlašuje sbírku materiální pomoci pro uprchlíky, kteří ještě nepřekročili hranici, a pro obyvatele a armádu na Ukrajině.

Chcete pomoci?

Potřeba jsou zejména:

•  léky,

•  matrace, polštáře, deky, přikrývky, koberečky, spací pytle, ponožky,

•  instantní jídlo, svačiny, sušenky, ořechy, čokoláda, masové a rybí konzervy, obiloviny, sušená bramborová kaše, nudle, těstoviny, dětská výživa (mléko a pyré),

•  látkové ručníky, ložní prádlo,

• dětské pleny, výrobky osobní péče (mýdlo, šampon, zubní pasta a kartáček, dámské vložky, suché a vlhčené ubrousky, papírové ručníky),

• elektrické sporáky, el. varné konvice, prodlužovací kabely, pračky, sušičky, vysoušedla, mikrovlnná trouba,

• kuchyňské nádobí, termosky,

• baterky, baterie, baterie svíčky, kabely a nabíječky pro nabíjení telefonů, generátory.

Je také možné přispět do kasičky na vrátnici CMTF UP (Univerzitní 22), pomoc pak nakoupíme ve velkém. Výhodou tohoto typu pomoci je jednodušší logistika.

Převoz věcí se uskuteční ve spolupráci s oblastní radou Zakarpatské Ukrajiny v Mukačevě, předání humanitární pomoci se uskuteční přímo v Mukačevě.

Sbírka bude ukončena v pátek 4. března v 16 hodin.

Děkujeme všem dárcům, každá pomoc se počítá!