International Teaching Week propojí studenty i veřejnost s mezinárodními odborníky

Autor foto: CMTF
Neděle 29. září 2024, 15:22 – Text: Lenka Peřinová

Cyrilometodějská teologická fakulta UP pořádá ve dnech 5.–8. listopadu 2024 čtvrtý ročník International Teaching Week. Program propojuje vzdělávací oblasti fakulty: teologii, pedagogiku, sociální práci, etiku a média. Mezi přednášejícími je řada mezinárodně uznávaných odborníků, pozvání přijali např. Kat Raynor z USA, Stephan Lund z Austrálie nebo Michael Kimotho z Keni. Téměř čtyři desítky vědců a lektorů přijedou do Olomouce z USA, Malty, Keni, Rakouska, Maďarska, Ukrajiny, Polska a Slovenska. Přednášky jsou vhodné pro studenty napříč univerzitou i pro veřejnost.

„Cílem International Teaching Week je nabídnout studentům naší fakulty i široké veřejnosti možnost setkat se s odborníky ze zahraničí a seznámit se s tím, jakým způsobem se vyučuje na jiných univerzitách. Akce je také skvělou příležitostí k seznámení domácích a zahraničních studentů, kteří přijedou se zahraničními profesory. Tuto její společenskou stránku, tedy navazování nových kontaktů, vnímám velmi pozitivně,“ vyjádřil se proděkan pro zahraničí doc. Dominik Opatrný.

Může být studium teologie nebezpečné?

Na tuto otázku odpoví přednáška Eduarda Leivy z Ukrajiny. Mezi další zajímavá témata přednášek patří např. role žen ve společnosti, vývoj biblické moudrosti, souvislost mezi ochranou životního prostředí a náboženskou výchovou, síla vztahů, péče o duševní zdraví, práva dítěte, traumata u uprchlíků a migrantů, svoboda slova a zneužití moci a další.

Osobně se velice těším se na přednášku Stephana Lunda s názvem Vicarious Trauma, Burnout and Compassion Fatigue – How Can Social Workers Care for Themselves?. Vždyť otázka vyhoření a péče o sebe se netýká jen sociálních pracovníků, ale každého člověka,“ dodal Opatrný.

Studenti následujících studijních programů budou mít ITW místo obvyklé výuky:

• Katolická teologie
  • Etika a kultura v mediální komunikaci
  • Sociální práce
  • Sociální práce s dětmi a mládeží
  • Mezinárodní sociální a humanitární práce (studenti, kteří nebudou na praxích)
  • Sociální pedagogika (studenti, kteří nebudou na praxích)

Program ITW: www.cmtf.upol.cz/international-teaching-week

FB událost: www.facebook.com/events/892206889522427