PODCAST č. 5
- Co to je rodinná terapie?
- Jaké typy rodin vyhledávají terapii?
- Jak vypadá sezení o terapeuta?
- Kdy vyhledat jeho pomoc?
- Jak vám s rodinnou terapií pomůže vaše zdravotní pojišťovna?
Odpovědi na tyto (a další) otázky poskytne posluchačům 5. díl cyklu podcastů s názvem VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI. Představí se v něm psycholožka a psychoterapeutka Kristýna Anna Černíková. Jejím tématem je především rodinná terapie.
Poslouchejte zde:
Spotify: shorturl.at/bizI9
Apple: shorturl.at/bcy23
Volnou sérii rozhovorů o vědě a o zajímavých myšlenkách vycházejících z vědeckých poznatků a z osobních zkušeností hostů připravuje Institut sociálního zdraví CMTF UP. V podcastech postupně představí akademiky, vědce a jejich výzkumnou a projektovou činnost. Na řadu přijde množství zajímavých témat: empatie, stres, psychoterapie, smrt, duchovní provázení, šikana, traumata apod.
S hostem diskutoval podcaster Martin Bergman. V dalším dílu promluví o psychosomatice MUDr. Michal Kryl.
Mgr. Kristýna Anna Černíková, Ph.D.
Je psycholožka, psychoterapeutka a výzkumnice. Jednooborovou psychologii vystudovala na Univerzitě Palackého, kde pokračovala v doktorském studiu na Institutu sociálního zdraví CMTF UP. Psychoterapeutický výcvik absolvovala v INSTEP, pracuje s integrovaným gestalt přístupem. Absolvovala také Kompletní krizovou intervenci, Motivační rozhovory, Rodinné poradenství a další. V práci s klienty je pro ni důležitá lidskost a celostní přístup ke člověku.