- Jak je Lukáš Hodis spojen s Institutem sociálního zdraví CMTF UP?
- Jaké je téma 12minutového dokumentu Nitěnky?
- Kdo dělal v Kongu „volavku“ a proč?
- Čemu pomohla sbírka na Doniu?
- Co dokumentaristé zažili při několikadenní cestě pralesem?
- Jak s plánovaným seriálem souvisí osm českých výtvarných umělců
Odpovědi na tyto (a další) otázky nabízí 19. díl z podcastového cyklu VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI, jehož hostem je Lukáš Hodis, producent, dokumentarista a organizátor kulturních akcí. Jak vznikají příběhy, které hýbou světem? A jaké to je zachycovat krásu divoké přírody i lidských osudů? O tom všem uslyšíte v nové epizodě.
- Spotify: https://1url.cz/61SjK
- Apple Podcasts: https://1url.cz/21Sjr
- Podbean: https://1url.cz/v1Sjz
Lukáš Hodis je producent, dokumentarista a organizátor kulturních akcí. Ve své kariéře se věnuje nejen filmové tvorbě zaměřené na příběhy z divoké přírody a ochrany životního prostředí, ale také organizaci jednoho z největších pouličních festivalů v Česku – Olomouc (o)žije. Jeho produkční stopa zahrnuje dokumenty jako The Elephangelist (o boji proti pytláctví slonů v Africe) a Nitěnky (zachycuje život sester Rulíškových z Olomouce).
Volnou sérii rozhovorů o vědě a o zajímavých myšlenkách vycházejících z vědeckých poznatků a z osobních zkušeností hostů připravuje Institut sociálního zdraví CMTF UP (OUSHI). V podcastech představuje akademiky, vědce a jejich výzkumnou a projektovou činnost.
Další podcasty k poslechu: https://www.cmtf.upol.cz/podcasty