PODCAST č. 2
- Co to je OUSHI a čím se zabývá?
- Jak „desetiletka“ existence institutu naplňuje očekávání těch, kteří byli u jeho vzniku?
- Jak a proč se proměňují témata, která institut zkoumá?
- Jak těžké je složit a stabilizovat tým?
- Podceňuje česká populace sociální zdraví?
Odpovědi na tyto (a další) otázky poskytne posluchačům 2. díl nového cyklu podcastů s názvem VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI. Vystupují v něm rovnou dva mluvčí: prof. Peter Tavel, ředitel OUSHI, psycholog se specializací na rodinnou a párovou terapii, hypnózu a supervizi v oblasti paliativní péče, a dr. Zdeněk Meier, manažer OUSHI, psychoterapeut a kouč ICF.
S oběma účinkujícími diskutoval podcaster Martin Bergman. V dalším dílu uslyšíme prof. Petera Tavela, mluvit bude o smrti.
Poslouchejte zde:
Spotify: https://rb.gy/rqn9ue
Apple: https://rb.gy/teisbo
Mgr. Ing. Zdeněk Meier, Ph.D.
Vystudoval VŠ technického směru a následně Sociální práci se zaměřením na aplikovanou psychoterapii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Zde absolvoval také daseinanalytický psychoterapeutický výcvik a supervize u Mgr. Jakuba Zlámaného a doc. Jiřího Růžičky. Doktorát získal na Institutu sociálního zdraví (OUSHI) na CMTF UP. Pracoval na psychoterapeutické klinice ESEt, kde vedl s Mgr. Bárou Kohoutovou dětské skupiny a s Mgr. Martinou Kukolovou skupiny dospělé. Pracoval také pro kliniku Adicare. Nyní pracuje jako akademický pracovník na CMTF UP a jako OSVČ provozuje terapii. Je řádným členem České asociace pro psychoterapii. Lektorsky spolupracoval na různých formách výcviku, naposledy na sebezkušenostním výcviku na PVŠPS. V oboru se dále vzdělává v různých akreditovaných kurzech.
prof. Ing. Mgr. et Mgr. Peter Tavel, Ph.D.
Po vystudování klinické psychologie a teologie na Univerzitě Palackého obhájil v r. 2013 na FF UP profesuru v oboru klinické psychologie. Specializuje se na rodinnou a párovou terapii, hypnózu a supervizi v oblasti paliativní péče. Působí jako lektor psychoterapeutických výcviků na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Angažuje se i v akademické a vědecké oblasti. Je výzkumníkem Kosice Institute for Society and Health na Univerzitě Pavla Jozefa Šafárika v Košicích ve spolupráci s Department of Social Medicine, University of Groningen v Holandsku. Aktuálně zastává pozici proděkana pro projektové řízení na CMTF UP, kde rovněž přednáší. Poskytuje psychologické poradenství pro Centrum poradenské služby na UP. Je členem České asociace pro psychoterapii a České daseinsanalytické společnosti. Žije v Rakousku, kde se v rámci hospice a domova důchodců věnuje paliativním, starým a umírajícím pacientům.