PODCAST č. 3
- Co psychoterapie vlastně je?
- Jak dlouho musí dobrý terapeut studovat?
- Kdy je ten správný čas obrátit se na psychoterapeuta?
- Proč a kdy vzniklo Terapeutické centrum Kateřinská?
- Jak práci psychoterapeutů podporují zdravotní pojišťovny?
Odpovědi na tyto (a další) otázky poskytne posluchačům 3. díl nového cyklu podcastů s názvem VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI. Představí se v něm lékař Michal Kryl, psychiatr a psychoterapeut v privátní praxi, výcvikový lektor a supervizor. Vede Terapeutické centrum Kateřinská, které zaštiťuje Institut sociálního zdraví CMTF UP. Vzniklo během pandemie covidu, kdy lidé psychoterapii a jiné formy pomoci ve velké míře vyhledávali. Nyní zaměstnává pět terapeutů, kteří přijímají pacienty do individuální psychoterapeutické péče. V úterky večer nabízí centrum dvouhodinovou ambulantní skupinu pro veřejnost.
Poslouchejte zde:
Spotify: http://bitly.ws/xvpy
Apple: http://bitly.ws/xvpz
MUDr. Michal Kryl
Psychiatr a psychoterapeut v privátní praxi, absolvent daseinsanalytického výcviku u doc. Růžičky (VIAP-PPF, 2002) a četných kurzů (mj. psychoterapeutická práce s tělem), výcvikový lektor a supervizor.
Praxi zahájil v Psychiatrické léčebně Šternberk, odkud po II. atestaci odešel na Psychiatrickou kliniku FN a LF UP Olomouc, kde se stal vedoucím lékařem otevřeného oddělení pro úzkostné a depresivní poruchy. Věnoval se i pedagogické a vědecko-výzkumné činnosti.
Po 13 se vrátil do šternberské léčebny, kde s kolegy obnovil otevřené oddělení pro léčbu neurotických poruch s bohatým psychoterapeutickým programem. S multidisciplinárním týmem transformoval původní oddělení léčebné rehabilitace na psychosomatickou jednotku o 26 lůžcích.
Web terapeutického centra: https://oushi.upol.cz/terapeuticke-centrum/