Program Duchovní obnova – příprava na Jubilejní rok 2025

Pondělí 16. září 2024, 15:07 – Text: Lenka Peřinová
  • Jste duchovní nebo laik se zájmem o meditaci nad obrazy s biblickou tématikou?
  • Chcete obohatit svůj duchovní život?

Cyrilometodějská teologická fakulta UP v rámci celoživotního vzdělávání nabízí program s názvem Duchovní obnova – příprava na Jubilejní rok 2025. Uskuteční se ve formě čtyř setkání. Pod vedením lektorky Sr. Siardy L. Trochtové budou účastníci duchovní obnovy objevovat roviny a vrstvy uměleckých děl v souvislosti s biblickým textem.

„Absolvent se seznámí s biblickými texty vztahujícími se k modlitbě a v návaznosti na formy výtvarného zachycení tohoto tématu v průběhu staletí. Díky meditaci nad jednotlivými obrazy posílí svou schopnost objevovat vrstvy uměleckých děl,“ uvedla referentka Mgr. Edita Lukášová.

• Přihlášky do programu fakulta přijímá do 10. října 2024. První setkání se uskuteční 12. října v budově CMTF UP Na Hradě 5. Účastnický poplatek činí 500 Kč.

• Přihlášení zde: https://czv.upol.cz/cs/registration/3604/detail/terms

• Termíny: 12. 10.; 26. 10.; 16. 11.; 30. 11. 2024 vždy od 10 do 12:30 hodin