PODCAST č. 9
- Co si pod pojmem program FAST představit?
- Jak rodina Kořínkova prožívala pobyt v USA?
- Jak se nový program v České republice uchytil, které školy se do něj zapojily?
- Jaké aktivity jsou jeho obsahem?
- Vnímají program jinak české a americké rodiny?
Odpovědi na tyto (a další) otázky poskytne posluchačům 9. díl podcastu z cyklu VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI. Psycholog Richard Kořínek posluchačům představí unikátní program FAST (Families and Schools Together) pro školy a rodiny s dětmi, s nímž se seznámil během stáže v USA. Popíše komplikace při startu projektu i to, jakým způsobem české školy tento program využívají.
Poslouchejte zde:
Spotify: https://shorturl.at/sxSY9
Apple: https://apple.co/3qGUus1
Volnou sérii rozhovorů o vědě a o zajímavých myšlenkách vycházejících z vědeckých poznatků a z osobních zkušeností hostů připravuje Institut sociálního zdraví CMTF UP. V podcastech postupně představí akademiky, vědce a jejich výzkumnou a projektovou činnost. Mluvit budou o řadě zajímavých témat: empatie, stres, psychoterapie, smrt, duchovní provázení, šikana, traumata apod. S hostem diskutoval podcaster Martin Bergman. Tématem dalšího dílu bude naděje, o níž promluví host vystoupí Mgr. et. Mgr. Martin Fojtíček.
Mgr. Richard Kořínek
Řadu let pracoval se závislými, při práci vystudoval psychologii. Vybudoval krajskou pobočku Člověka v tísni v Olomouckém kraji. Absolvoval výcvik v Gestalt terapii. Díky Fullbright-Masarykově stipendiu strávil 6 měsíců v USA, kde na vlastní kůži zažil program FAST (Families and Schools Together). Po návratu do ČR hledal příležitost, jak tento program začít využívat v českém prostředí. Pracuje na Cyrilometodějské teologické fakultě UP, věnuje se programu FAST a psychologii. Zajímá se také o informační technologie, programuje serverové aplikace.
Všechny podcasty: https://www.cmtf.upol.cz/podcasty/