Studenti teologické fakulty pořádají benefiční koncert, výtěžek podpoří Společnost Podané ruce

Neděle 9. červen 2024, 7:07 – Text: Ivana Olecká a Lenka Peřinová

Studenti programu Sociální práce s dětmi a mládeží na Cyrilometodějské teologické fakultě UP zvou zájemce z akademické obce i širokou veřejnost na benefiční koncert Podané ruce dětem. Uskuteční se 13. června 2024 v 17 hodin v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Na koncertě se představí mladé české hudební naděje a jako hostka vystoupí Sára Medková a Teneramente quartet. V jejich podání zazní díla českých i světových velikánů (např. A. Dvořáka, B. Martinů, B. Smetany, N. Paganiniho či J. S. Bacha). Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu nízkoprahového zařízení Společnosti Podané ruce v Olomouci.

Myšlenka uspořádat charitativní koncert se na Katedře křesťanské sociální práce CMTF UP objevila poprvé před dvěma lety. „Chtěli jsme tenkrát pomoct dětem, které musely utéct před válkou na Ukrajině. S nápadem přišla malá houslistka Anička, která se od své učitelky dozvěděla o dvou nadaných dětech z Ukrajiny, které nemají prostředky na uhrazení školného na umělecké škole. Tehdy se uspořádal koncert Děti dětem, který považuji za velmi úspěšný,“ uvedl proděkan fakulty PhDr. Jiří Pospíšil, Ph.D.

Své hudební nadání během koncertu předvedou čtyři mladí nadějní umělci: Anna Olecká, Hana Graffová, Viola Lukášová a Matthew Hockaday. Jako host zahraje Teneramente quartet. Pozvání přijala také česká pianistka, skladatelka a performerka oceňovaná zejména za brilantní techniku, strhující temperament a nevšední muzikalitu Sára Medková – její kompozice zazněly v řadě evropských zemí a také v USA. Jako vyhledávaná interpretka soudobé hudby je často zvána k uvádění světových premiér, kterých má na kontě více než sto.

V letošním roce teologická fakulta navázala spolupráci se Společností Podané ruce. Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu tohoto nízkoprahového zařízení. „Poskytuje zázemí, podporu a odbornou pomoc dospívajícím v obtížných životních situacích a pomáhá jim smysluplně trávit volný čas. Jeho posláním je motivovat děti a mládež k aktivnímu přístupu k životu, k řešení osobních problémů. Nabízí škálu volnočasových aktivit, poskytujeme informační servis, individuální poradenství, situační intervence a pomoc v krizi,“ přiblížila cíle zařízení garantka koncertu PhDr. Ivana Olecká, Ph.D.

Novinkou letošní organizace je doplnění koncertu o doprovodný program pro děti – v Parkánových zahradách budou od 15 hodin připraveny pestré aktivity pro děti (výroba upomínkových předmětů, hra na hudební nástroj, kvízy o přírodě apod.).

Koncert se koná pod záštitou rektora Univerzity Palackého prof. MUDr. Martina Procházky, Ph.D., děkana Cyrilometodějské teologické fakulty UP doc. Víta Huška, Th.D., a arcibiskupa olomouckého Mons. Josefa Nuzíka.

Kdy: 13. 6. 2024 v 17:00 hod.

Kde: Arcibiskupský palác v Olomouci; Wurmova 562 /9

FB událost: https://www.facebook.com/events/824751465748155/?active_tab=discussion