- Je třeba rozlišovat pojmy samota a osamělost?
- Přispěla pandemie covidu k míře osamělosti?
- Jak osamělost ovlivňuje fyzické a duševní zdraví?
- Řeší se tento problém v některé zemi na vládní úrovni?
- Lze osamělost klinicky testovat?
- Jak symptomům osamělosti (deprese, podrážděnost a sebestřednost) předcházet?
- Jak je na tom s osamělostí Česko ve srovnání s jinými státy?
Odpovědi na tyto (a další) otázky poskytne posluchačům 11. díl z cyklu VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI. Psychoterapeut, sociální pracovník a manažer Institutu sociálního zdraví CMTF UP dr. Zdeněk Meier v novém podcastu definuje osamělost a o její dopad na fyzické a dušení zdraví.
- Apple podcasts : https://apple.co/3NOo87I
- Spotify: https://shorturl.at/jqBHJ
Volnou sérii rozhovorů o vědě a o zajímavých myšlenkách vycházejících z vědeckých poznatků a z osobních zkušeností hostů připravuje Institut sociálního zdraví CMTF UP. V podcastech představuje akademiky, vědce a jejich výzkumnou a projektovou činnost. S hostem diskutoval Martin Bergman. Tématem příštího podcastu bude borelióza, hovořit o ní bude vědkyně Veronika Navrátilová.
Ing. Mgr. Zdeněk Meier, Ph.D.
Psychoterapeut, člen ČAP, kouč ICF a výzkumník na Institutu sociálního zdraví CMTF UP (OUSHI), kde získal doktorát. Absolvent daseinsanalytického výcviku na PVŠPS-PPF, akreditovaného programu pro zdravotnictví 2010. Pracoval na psychosomatické klinice ESET a také na psychologické a psychiatrické klinice Adicare. Výcvikový lektor pro budoucí kolegy.
V současnosti se věnuje především terapiím on-line a Institutu sociálního zdraví CMTF UP. Neustále se vzdělává v oblasti psychoterapie, kombinuje různé přístupy a techniky ve prospěch klienta.
Další podcasty k poslechu: https://www.cmtf.upol.cz/podcasty