Zahraniční aktuality CMTF

AN INTERNATIONAL AND MULTIDISCIPLINARY APPROACH BLENDED INTENSIVE PROGRAMME SUMMER SCHOOL

MOORE INFORMATION HERE

ADDITIONAL INFORMATIONS Conflict Management as a Prerequisite for the EU Enlargement Policy

 

Through this course, participants will gain valuable insights and practical tools to navigate crises with confidence, safeguard their organization's reputation, and maintain trust with stakeholders.

Other activities:

  • Cluj-Napoca City Tour
  • Trip to Turda Salt Mine
  • Visit to the Pharmacy Museum
  • Architectural Treasure Hunt and other cultural activities

Language: English (B2 level recommended) Level of study: Bachelor and Master students The organization of the summer school (courses, cultural activities, promotional materials, coffee breaks) will be covered by Babeș-Bolyai University with the support of the EU – Erasmus+ program (BIP funds) Students' travel and subsistence costs are supported by their home universities (from Erasmus+ funds).


ONSITE COURSES - MARCH 03-07, 2025

 Crisis Communication Strategies: Navigating Unforeseen Challenges

(Assoc. Prof. Dr. Delia Pop-Flanja/ Lect. dr. Roxana-Maria Nistor) This course is designed to equip participants with the essential knowledge and skills needed to effectively manage unforeseen challenges during times of crisis. 


Conflict Management as a Prerequisite for the EU Enlargement Policy

 (Assoc. Prof. Dr. Adrian-Gabriel Corpădean) Aims to equip participants with a comprehensive understanding of the importance of effective conflict management in the context of the EU's enlargement policy


VIRTUAL COURSES - FEBRUARY 27-28, 2025

Reconciliation after Violent and Protracted Armed Conflicts 

(Maria Herța) Aims to equip participants with the necessary knowledge and skills to address the multifaceted challenges of healing and rebuilding societies that have endured prolonged periods of violence and conflict. 


EU Ordinary Legislative Procedure Simulation

(Prof. Dr. Alexandru Balas, State University of New York, Cortland) The current scenario simulates the ongoing Ordinary Legislative Procedure that followed the submission of a proposal. As such, the simulation includes discussions that take place in two different institutions at the same time; the Council of the European Union and the European Parliament (in this case, representatives of the political groups) separately. The simulation also includes an active role for the European Commission, which will provide further clarifications to the Council and the European Parliament, and try to mediate between the parties if needed, in the Conciliation Committee.


CONTACT

Academic coordinator: Assoc. Prof. dr. Delia Pop-Flanja, Faculty of European Studies (e-mail: delia.flanja@ubbcluj.ro)  Administrative coordinator: Dr. Carmen Țâgșorean, Centre for International Cooperation (e-mail: carmen.tagsorean@ubbcluj.ro)


 

Aktuality ze zahraničního oddělení rektorátu

Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu vyhlašuje výběrové řízení na stáž v období února až června 2025 pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol. Stáž je vhodná pro studenty oborů mezinárodních vztahů, politologie, ekonomie, evropských studií, skandinávských studií a komunikace, ale není na tyto obory limitována.

ZÚ Stockholm nabízí stáže v odvětvích komunikace a PR, politické analýzy zejména se zaměřením na bezpečnost a ekonomické diplomacie.

Minimální doba pobytu je 3 měsíce, preferovaná doba pobytu je 5 měsíců. 

Pracovní náplň

  • podpora při realizaci projektů
  • spolupráce při zpracování analytických zpráv a průzkumu
  • účast na některých jednáních, briefinzích a konferencích
  • příprava příspěvků a správa sociálních médií a administrativní podpora 

Požadavky na žedatele

  • trestní bezúhonnost
  • výborná znalost českého a anglického jazyka, znalost švédštiny je výhodou
  • výborná znalost práce ne PC
  • zájemce je studentem na VŠ v bakalářském, magisterském nebo na magisterské studium navazujícím doktorském studijním programu nebo
  • absolventem bakalářského nebo magisterského studia nejpozději do jednoho roku po jeho ukončení

V případě zájmu o stáž zašlete do 16. prosince 2024 na emailovou adresu stockholm@mzv.gov.cz:

  • strukturovaný životopis
  • motivační dopis obsahující: upřesnění specializace, okruhu zájmu, preferovaný termín
  • potvrzení o studiu nebo doklad o úspěšném absolvování studia
  • kopii občanského průkazu se souhlasem k pořízení kopie
  • výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců)
  • další foruláře, které jsou k dispozici na webových stránkách ZÚ

Vybraný uchazeč může požádat o finanční podporu v rámci programu Erasmus+ ve výši 810 EUR/měsíc.

Další informace jsou k nalezení na webových stránkách zastupitelského úřadu.

Zdroj: mzv.gov.cz/stockholm

Dne 8.11. na univerzitu přijela dvoučlená delegace z University of Nebraska - Lincoln. Traci Gunderson (Assistant Director, Global Partnerships & Initiatives) a Greg Fritz (Senior Associate Director of Admissions) se během své návštěvy setkali s proděkanem pro digitalizaci a infrastrukturu na FF, Vladimírem P. Poláchem, který na kampusu v Lincolnu vyučoval, a proděkankou pro zahraničí, Pavlínou Flajšarovou.

Během schůzky s děkanem PF, Václavem Stehlíkem, a proděkanem pro zahraničí, Martinem Faixem, bylo slavnostně předáno memorandum, které jsme s kampusem uzavřeli. Probírala se možnost studia našich studentů v Lincolnu a získání Paul Robitschek Scholarship, které by částečně pokrylo náklady vyjíždějících studentů. 

Návštěva byla zakončena schůzkou s prorektorem pro internacionalizaci, Jiřím Stavovčíkem, který s nimi probíral možnosti rozšíření spolupráce v zdravotnickách vědách. 

 

Na Univerzitu Palackého v Olomouci přijelo dne 5.11. přijelo přes 35 hostů z partnerských taiwanských institucí (National Taiwan University, National Chung Hsing University, Taipei Medical University, National Taiwan Normal University, National Central University, National Taiwan University of Science and Technology, National Cheng Kung University, National Sun Yat-sen University, National Taipei University of Technology, National Chengchi University, National Yang Ming Chiao Tung University a National Tsing Hua University).

Zástupce oficiálně přivítal prorektor pro internacionalizaci, Jiří STAVOVČÍK B.A., MBA. Dopoledne patřilo představení projektu aliance taiwanských a českých škol, ve kterém UP jménem Mgr. Michaely Zahradníkové Ph.D. (KAS FF) vede spolu s National Chengchi University projekt výuky čínštiny. Během dopoledního setkání na Třídě svobody 26 měli zástupci UP fakult šanci navázat bližší partnerství a prodiskutovat stávající i nová témata spolupráce. Odpoledne zástupci zamířili dle zájmu na návštěvy LF, PřF, FF, Úseku pro zahraničí a na CATRIN.

Taiwan patří mezi strategické partnery UP, rektor Martin Procházka podpořil spolupráci již minulý rok návštěvou Taiwanu a podpisem memorand s National Yang Ming Chiao Tung University, National Sun Yat-sen University a National Tsing Hua University. Univerzita Palackého patří v českém vysokém školství mezi lídry spolupráce s taiwanskými univerzitami nejen v oblasti výuky čínštiny. Projekt česko-taiwanské kooperace slibuje také do budoucna podporu spolupráce v oblasti humanitních i přírodovědných oblastech.

Registrace na webinář pro žadatele o stipendium Barrande

Webinář je určen nynějším i budoucím doktorandům a jejich školitelům, kteří se zajímají o výzkumné možnosti na francouzských univerzitách a vědeckých pracovištích. Účastník díky zahraničnímu pobytu spojenému s laboratorní, terénní či archivní výzkumnou praxí získává nové kompetence důležité pro úspěšné završení doktorátu. Kontakty navázané v zahraničí také zvyšují motivaci doktorandů pokračovat po získání titulu v akademické kariéře. Pro zájemce z českých VŠ se webinář uskuteční v úterý 26. listopadu od 11 hod. Pro účast na webináři je potřebná registrace online, odkaz na připojení k webináři obdrží pouze registrovaní zájemci.

 

Nabídky stipendijního programu MŠMT

Aktualizovaná nabídka Stipendijního programu MŠMT pro vysokoškolské výjezdy do zahraničí v akademickém roce 2025/2026 je zveřejněna online na nové platformě Studuj na VŠ. K dispozici je také souhrnný Katalog nabídek stipendijního programu MŠMT na 2025/2026.

 

Maďarsko – stipendijní pobyty a letní kurzy pro studenty a akademiky

Maďarská organizace Tempus Public Foundation v příštím roce otevře přihlašování na semestrální pobyty pro studentyvýzkumné pobyty pro pedagogy VŠ a letní jazykové kurzy v roce 2025. Zájemci z českých VŠ podají nejprve přihlášku své národní agentuře, a to přes portál Studuj na VŠ. Termín pro podání žádostí: 4. prosince 2024.

 

Švýcarsko – Swiss Government Excellence Scholarships – stipendijní pobyty v rámci postgraduálního studia

Vláda Švýcarské konfederace nabízí výjimečným studentům a absolventům prestižní stipendia pro postgraduální pobyty na veřejných vysokých školách ve Švýcarsku. Stipendia jsou určena pro:
→ studenty DSP a postdoktorandy ve všech vědních oborech (2 místa pro ČR)
→ studenty konzervatoří a vysokých škol všech uměleckých směrů (bez stanovené kvóty)
Přehled informací o stipendijní nabídce naleznete od ve vyhledávači stipendií na stránkách AIA a na stránkách švýcarské vlády. POZOR: podklady pro podání žádosti o stipendium (Application Package) nejsou zveřejněny online. Je třeba, aby si zájemce nejdříve ověřil na stránkách švýcarské vlády, zda splňuje formální kritéria pro uchazeče a následně kontaktoval AIA (aia@dzs.cz) s požadavkem o poskytnutí podkladů. Žádosti včetně  příloh se podávají v tištěné podobě ve dvou sadách na adrese AIA – poštou nebo osobním doručením na podatelnu. Termín pro podání žádostí: 16. listopad 2024.

 

Německo – stipendia DAAD – umělecké obory

Německá akademická výměnná služba (DAAD) nabízí stipendia pro postgraduální pobyty na státních vysokých školách v Německu dle vlastního výběru.
Stipendia pro studenty a absolventy v délce 10-24 měsíců jsou určena k financování studijního pobytu v rámci MSP nebo absolvování celého studia MSP v uměleckých oborech - výtvarné umění, design, vizuální komunikace, film Termín pro podání žádostí:  11. listopad 2024.
Stipendia pro VŠ pedagogy jsou určena pro pracovní pobyty v oblasti umění a architektury v délce 1-3 měsícůtermín pro podání žádostí: 15. listopad 2024.
Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách DAAD. Žádosti o stipendium se podávají elektronicky přes portál DAAD.

 

Německo – stipendia DAAD – všechny vědní obory

Německá akademická výměnná služba (DAAD) nabízí stipendia pro pobyty na státních vysokých školách v Německu dle vlastního výběru.
Stipendia pro studenty a absolventy umožňují buďto absolvování celého studia v MSP
(10-24 měsíců), realizaci doktorátu pod dvojím vedením nebo uskutečnit studijní a výzkumné pobyty:

Stipendia pro VŠ pedagogy a vědecké pracovníky jsou poskytována k realizaci výzkumných pobytů v délce 1-3 měsíců.
Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách DAAD. Žádosti o stipendium se podávají elektronicky přes portál DAAD, termín pro podání žádostí: 15. listopad 2024.

 

Německo – stipendia DAAD – Alumni

DAAD umožňuje bývalým stipendistům získat stipendium opětovně, pokud jejich pobyt se stipendiem DAAD byl delší než 6 měsíců. Bližší informace naleznete v detailu stipendijní nabídky nová pozvání pro bývalé stipendisty na stránkách DAAD. Termín pro podání žádostí: 15. listopad 2024.

 

Německo – stipendia DAAD – Letní kurzy

DAAD nabízí studentům od 2. ročníku vysokých škol stipendia pro absolvování letních 3 až 4 týdenních kurzů pořádaných na vysokých školách v Německu. Předpokladem pro účast je znalost německého jazyka minimálně na úrovni A2. Žádosti se podávají online přes portál DAAD. Termín pro podání žádostí je 1. prosinec 2024. Bližší informace jsou k dispozici v detailu nabídky. Seznam konkrétních kurzů rok 2025 bude včas zveřejněn na strákách DAAD.

 

Německo – stipendia DAAD – GSSP, podpora PhD projektů

V rámci programu Graduate School Scholarship Programme (GSSP) nabízí DAAD podporu PhD projektů realizovaných na některé z německých vysokých škol zapojených do programu. Stipendia jsou určena vynikakícím studentům doktorandských programů mladým vědcům a jsou udělována na dobu do 4 let. Žádosti se podávají přes příslušnou vysokou školu zapojenou do programu. Bližší informace jsou k dispozici v detailu nabídky a v popisu programu.

 

Německo – stipendia DAAD – ERA Green Hydrogen Fellowships

Stipendijní program ERA Green Hydrogen Fellowships je zaměřen na podporu studentů a postdoktorandů z univerzit zapojených do iniciativy ERA (Evropský výzkumný prostor – European Research Area), kteří se zajímají o témata související se „zeleným vodíkem“ (GH2) a chtějí se aktivně zapojit do jedné ze čtyř pracovních skupin. Informace o stipendijní nabídce naleznete v detailu programu „ERA Fellowships – Green Hydrogen“ na stránkách DAAD. Stipendia jsou nabízena ve třech kategoriích:

Podrobné informace o stipendiu a podmínká pro podání žádosti naleznete na stránkách DAAD, vždy u daného druhu stipendia (viz uvedené odkazy).
Termín pro podání žádostí: doktorandi a postdoktorandi mohou žádosti podávat průběžně po celý rok, nejpozději však 4 měsíce před plánovaným začátkem pobytu.

 

Japonsko – National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS) – stipendia pro absolvování studia

National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS) je instituce sídlící v Tokiu, která se zabývá vzděláváním profesionálů a budoucích lídrů v oblasti veřejné politiky. Aktuálně GRIPS přijímá přihlášky ke studiu v magisterských a doktorských studijních programech, které začínají v říjnu 2025. Nejlepší uchazeči získají stipendium, které pokrývá celé studium probíhající v angličtině. Žádosti se podávají přes online formulář. Pro přihlášky do MSP a DSP (s výjimkou programu Public Finance) je termín registrace do 22. listopadu 2024.

 

Rakousko – cena Ignaze L. Liebena pro mladé vědce

Rakouská akademie věd každoročně uděluje cenu Ignaze L. Liebena (36 000 USD) mladým vědcům s vynikajícími vědeckými výsledky v oblasti molekulární biologie, chemie a fyziky. Uchazeč musí být absolventem doktorského studia mladším 40 let (v případě přerušení vědecké kariéry z důvodu rodičovské dovolené až do 44 let) a pracovat nepřetržitě poslední tři roky v jedné z následujících zemí: Rakousko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko. Další informace jsou k dispozici na stránkách Rakouské akademie věd.

 

Thajsko – stipendia pro absolvování celého studia

Thajské vysoké školy nabízí zahraničním uchazečům stipendia pro pregraduální i postgraduální studium v přírodovědných, technických a společenskovědních oborech. Seznam škol a oborů, na kterých je aktuálně možné získat, naleznete v přehledu na rok 2024 thajského Ministerstva vyššího školství, vědy, výzkumu a inovace. Žádosti o stipendium přijímají jednotlivé VŠ, v případě zájmu je nutné kontaktovat koordinátora z příslušné thajské VŠ. Termíny a bližší podmínky pro podání žádostí určují jednotlivé VŠ. Stručný přehled stipendijní nabídky naleznete ve vyhledávači stipendií AIA.

 

Finsko – EDUFI Fellowship, stipendia pro doktorandy

Finská národní rada pro vzdělávání (EDUFI) nabízí zahraničním doktorandským studentům stipendia pro 3–12-měsíční pobyty na VŠ ve Finsku. Stipendia jsou určena především pro studenty DSP, kteří plánují získat doktorát či dvojí doktorát, nebo realizovat výzkum na VŠ ve Finsku. Žádost o stipendium posílá EDUFI příslušná finská VŠ. Termín pro podání žádostí: průběžně, nejméně 5 měsíců před plánovaným zahájením pobytu. Bližší informace: na stránkách Finské národní agentury pro vzdělávání.

 

Stipendia Visegrad Fellowship Program  Maďarsko, Polsko, Slovensko

Mezinárodní visegrádský fond nabízí v rámci programu Visegrad Fellowship Program stipendia pro přednášející a výzkumné pracovníky k realizaci krátkých pobytů v zemích V4. Stipendium je možné využít pro práci na konkrétním výzkumném projektu, přednáškovou činnost na úrovni VŠ, archivní bádání a studium v knihovnách. Žádosti o stipendium se podávají elektronicky přes portál My Visegrad. Termín pro podání žádostí: leden–červen & srpen–listopad. Žádost je nutné podat nejméně 30 dní před plánovaným začátkem pobytu. Bližší informace: stručně v přehledu ve vyhledávači stipendií AIA, podrobně na stránkách Mezinárodního visegrádského fondu.

 

Výzkumné stáže von Karmanova ústavu dynamiky tekutin

Von Karmanův ústav dynamiky tekutin (VKI), přední světové pracoviště pro výzkum na poli mechaniky tekutin se sídlem v Belgii, otevírá pro studenty technických a přírodovědných oborů několik výukových a výzkumných programů – týdenní specializační přednášky, krátký školící program, Research Master a Ph.D. program. Finance vyplácí VKI na akademický rok od října do června.

 

Singapur – stipendia agentury A*STAR

Singapurská agentura A*STAR (Agency for Science, Technology and Research) nabízí zahraničním studentům a absolventům studijních oborů v oblasti biomedicínských, technických a technologických věd, fyziky, IT a příbuzných disciplín stipendia k realizaci studijních pobytů na univerzitách v Singapuru. Udělováno je několik druhů stipendií:
→ Singapore International Pre-Graduate Award (SIPGA)
Stipendia pro studenty BSP a MSP pro studijní pobyty v délce 2–6 měsíců. Termíny pro podání žádostí: 15. únor pro pobyty zahájené od července daného roku; 15. červen pro pobyty zahájené od listopadu daného roku; 15. říjen pro pobyty zahájené března následujícího roku. Další informace: stručně ve vyhledávači stipendií AIA a v letáku agentury A*STAR.

→ Singapore International Graduate Award (SINGA)
Stipendia pro absolventy BSP a MSP určená k absolvování celého DSP v max. délce 4 roky. Termíny pro podání žádostí: 1. červen pro přijímací řízení v lednu následujícího roku; 1. prosinec pro přijímací řízení v srpnu následujícího roku. Další informace: stručně ve vyhledávači stipendií AIA a v letáku agentury A*STAR

→ Research Attachment Programme (ARAP)
Výzkumné pobyty pro studenty DSP v délce od 1 do 2 let. Termín pro podání nominací: 15. květen 30. listopad. Další informace: stručně ve vyhledávači stipendií AIA a v letáku agentury A*STAR. Podrobné informace naleznete na stránkách agentury A*STAR.

 

Finsko – EDUFI Fellowships – stipendia pro studenty DSP 

Finská národní agentura pro vzdělávání EDUFI nabízí studentům DSP stipendia pro realizaci výzkumných pobytů v délce 3–12 měsíců na univerzitách ve Finsku. Žádost o stipendium předkládá na EDUFI příslušná finská univerzita. Další informace: na stránkách EDUFI. Termín pro podání žádostí: průběžně, min. 5 měsíců před plánovaným zahájením pobytu.

 

UniLink – poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii, Irsku, Německu a Dubaji

UniLink je bezplatné poradenské centrum pro studenty, kteří chtějí studovat na zahraničních univerzitách ve Velké Británii, Irsku, Německu a Dubaji. UniLink zastupuje přes 70 vysokých škol v zahraničí. Pomáhá zájemcům s výběrem vhodné destinace, univerzity a studijního oboru, poskytuje asistenci v průběhu celého přijímacího procesu, podává informace o možnostech financování včetně stipendií, grantů a jejich následného vyřízení. UniLink může také pomoct
s výběrem ubytování a vyřízení následných formalit. Bližší informace naleznete na stránkách organizace UniLink.

 

USA – různé nabídky vzdělávání

EducationUSA Czech Republic – poradenské centrum Fulbrightovy komise pravidelně informuje o aktuálních nabídkách a akcích. Přehled nejaktuálnějších informací informací naleznete také online v newsletteru na listopad 2024.

České centrum Vídeň vypisuje stáže v oblasti kulturního managementu s nástupem od ledna 2025.

Délka trvání stáže: min. 4 měsíce

Pracovní náplň

  • tvorba textů, překlady
  • správa webu a sociálních sítí, práce s grafickými programy
  • vyřizování korespondence a telefonátů v německém i českém jazyce
  • podíl na přípravě projektů
  • organizační výpomoc během kulturních akcí

Požadavky

  • znalost německého jazyka na úrovni min. B2, dobrá znalost anglického jazyka
  • dobré organizační schopnosti
  • pokročilá znalost práce na PC

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem v českém jazyce zasílejte na dudek@czechcentres.cz.

Vybraný uchazeč může zažádat o finanční podporu v rámci programu Erasmus+ odpovídající 3-4 měsíčnímu stipendiu při měsíční sazbě 810 EUR.

Další informace naleznete v tomto letáku nebo na webových stránkách Českého centra Vídeň.

Nepropásněte aktuální uzávěrky stipendií, které Fulbrightova komise vypsala pro akademický rok 2025-2026. Jedná se konkrétně o dva následující programy:

Stipendium pro postgraduální studium s uzávěrkou 1. února 2025. Podrobné info zde. Stipendium je určeno studentům po dokončení bakalářského programu a před ukončením doktorského programu a je určeno na výzkumné pobyty.

Letní instituty amerických studií s uzávěrkou 5. ledna 2025.  Podrobné info zde. Vhodnými uchazeči jsou vysokoškolští pedagogové, vedoucí kateder, specialisté připravující studijní osnovy, autoři vysokoškolských (resp. středoškolských) učebnic zaměřující se na americká studia, mezinárodní vztahy a příbuzné obory, kteří jsou dostatečně motivovaní a erudovaní a jejichž cílem je zabudovat nové poznatky o daném tématu do své další pedagogické i odborné práce.

Francouzský institut v Praze a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) s potěšením oznamují zahájení výměnného mobilitního programu mezi Francií a Českou republikou 2025 pro studenty doktorského studia "Barrande Fellowship Programme". 

Program nabízí stipendia na podporu krátkých výzkumných pobytů a studia pod dvojím vedením (cotutelles). Pro mobilitu ve Francii musí být studenti zapsáni na české univerzitě.

Všechny vědní obory jsou vítány!

Přihlášky můžete posílat do 26. ledna 2025.

Veškeré informace o programu a procesu podávání žádostí naleznete v Pokynech pro podávání žádostí (jak pro krátkodobé výzkumné pobyty, tak pro studia pod dvojím vedením).

Dne 26. listopadu 2024 pořádá Francouzský institut také dvě online informační schůzky, na kterou se můžete zaregistrovat prostřednictvím tohoto formuláře.

Více o programu se dozvíte na webových stránkách Francouzského institutu.

Zdroj: Francouzský institut v Praze

České centrum v Berlíně nabízí dvě místa pro stážistky a stážisty se zájmem o českou kulturu, o překlady, PR a sociální média. Minimální délka neplacené stáže jsou 4 měsíce s nejbližším datem nástupu v lednu 2025.
 

Stáž 1: Překlady & práce s textem, PR

Pracovní náplň:

  • překlady z němčiny do češtiny
  • spolupráce při administraci webových stránek a správě sociálních sítí ČC
  • spolupráce na přípravě programu, propagace, informační servis a rešerše
  • pomoc při pořádání kulturních akcí jako literární festival Leselust v evropském hlavním městě kultury Chemnitz 2025, při koordinaci jazykových kurzů a guest service

Požadavky:

  • zájem o umění a kulturu
  • předchozí zkušenosti s překlady
  • velmi dobré znalosti německého jazyka (B2/C1), cit pro jazyk
  • smysl pro detail, spolehlivost, vlastní iniciativa, schopnost týmové práce
  • zkušenost se sociálními sítěmi Facebook, Instagram a Twitter výhodou
     

Stáž 2: Grafika, foto- a videodokumentace, obsluha audio- a videotechniky

Pracovní náplň:

  • fotografická dokumentace akcí
  • zpracování fotografií a videí
  • grafické práce
  • obsluha audio- a videotechniky při kulturních akcích

Požadavky:

  • zájem o umění a kulturu
  • dobré znalosti německého nebo anglického jazyka (min. B2)
  • zkušenosti s tvorbou a zpracováním videí, s fotodokumentací akcí a grafickými programy (Canva, Adobe Photoshop, InDesign, Illustrator atd.)
  • zkušenosti s obsluhou audio- a videotechniky vítány
  • kreativita, spolehlivost, vlastní iniciativa a schopnost týmové práce
     

V případě zájmu zasílejte svůj motivační dopis a strukturovaný životopis Christině Frankenberg na e-mail frankenberg@czechcentres.cz. Přihlášky jsou přijímány průběžně.

Vybraný uchazeč může požádat o finanční podporu v rámci programu Erasmus+ odpovídající 3 - 4 měsíčnímu stipendiu ve výši 810 EUR/měsíc.

Další informace naleznete na webových stránkách Českého centra v Berlíně.

Zroj: https://berlin.czechcentres.cz/uber-uns/karriere/staze

do 5. prosince máte možnost podat žádost do výzvy Magisterské a doktorské školy EIT Manufacturing (EITM), jejímž cílem je podpořit inovace a excelenci ve výrobním odvětví prostřednictvím vzdělávání. Ve spolupráci s prestižními evropskými vysokoškolskými institucemi se tato iniciativa věnuje rozvoji nové generace kreativních lídrů a inovátorů ve výrobě. Prostřednictvím této výzvy chce EITM rozšířit svou síť partnerství a obohatit své programové portfolio o nová, špičková témata odpovídající současným potřebám průmyslu.

Výzva má tři podtémata:

1. přístup nových vysokoškolských institucí do "EITM Master School"

2. přístup nových vysokoškolských institucí do "EITM Doctoral School"

3. uvedení nových magisterských programů do "EITM Master School

První termín výzvy už proběhl, na druhý termín (5. 12.) je vyhrazen rozpočet 50 000 eur. Více informací se dozvíte na webu EIT.

Univerzitu Palackého navštívil irský velvyslanec v Česku Alan Gibbons. Během setkání s rektorem Martinem Procházkou, kterého se účastnil také ředitel Catrin Pavel Banáš a vedoucí univerzitního oddělení pro partnerství Tereza Kalousková, se velvyslanec zajímal o spolupráci mezi českými a irskými institucemi v oblasti vědy či programu Erasmus, hovořilo se i o dalších možnostech bližší spolupráce a její podpoře ze strany ambasády. Mimo jiné by na UP mohl vzniknout irský koutek. Velvyslanec, který během své návštěvy Olomouce jednal i se zástupci města, na univerzitě také zavítal do výuky irštiny na katedře anglistiky a amerikanistiky FF UP. Univerzita Palackého v současnosti již spolupracuje s několika irskými institucemi, například Trinity College Dublin nebo National University of Ireland Maynooth.

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies a případné další síťové identifikátory, které mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky). My a někteří poskytovatelé námi využívaných služeb, máme k těmto údajům ve Vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Tyto údaje nám pomáhají provozovat a zlepšovat naše služby. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas. Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat (odkaz najdete v patě stránek).

(Technické cookies nezbytné pro fungování stránek. Neobsahují žádné identifikační údaje.)
(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)